a całkowicie, bowiem jest pozyskiwana ze źródeł, których tempo odnawiania jest znacznie wyższe, niż tempo wyczerpywania (słońce, woda, wiatr, itp.). Dodatkowo, biorąc pod uwagę nie tylko prędkość wyczerpywania się paliw kopalnych, ale również ich jednoznacznie negatywny wpływ na środowisko, odnawialne źródła energii wysuwają się na pierwszy plan, jako zasoby oferujące nam "czystą" energię. Jej przykładem, znajomym dla wielu z nas, może być fotowoltaika. Dzięki niej, wykorzystywana energia pochodzi bezpośrednio ze słońca. Jest ona bardzo łatwo dostępna dla dosłownie każdego z nas - wystarczy, że zdecydujemy się na kolektory słoneczne, które zadbają o to, by w naszym domu nie zabrakło prądu, ale także, by było ciepło. Co więcej, nasze rachunki natychmiast zmaleją.
Kiedy chce się zaoszczędzić na prądzie
Kiedy chce się zaoszczędzić na prądzie, koniecznym jest zdecydowanie się na zainstalowanie dodatkowego źródła dającego możliwość pozyskania energii elektrycznej. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie w tym zakresie oczywiście fotowoltaika, która daje możliwość skorzystania z pozyskania energii słonecznej. Możliwe jest nie tylko ogrzanie wody, lecz również i całego domu. W zależności od tego jakie zdecydujesz się zastosować u siebie rozwiązanie, masz możliwość skorzystania z mocniejszych paneli lub słabszych. Pewnie jak wiesz kolektory słoneczne montuje się na dachu, ewentualnie na palach obrotowych, które wymagają większej powierzchni przykładowo w ogrodzie. Jeżeli nie ma się miejsca, to oczywiście montaż zawsze odbywa się na dachu. Nie da się ukryć, iż energia odnawialna jest jednym z rozwiązań, które w sposób idealny dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, które wydałbyś na rachunki za prąd. Bardzo fajne rozwiązanie, jeżeli chce się odzyskać trochę pieniędzy, to zawsze warto zdecydować się na skorzystanie z montażu takiego rozwiązania u siebie.
Energia ta pozwala bowiem krajom na
Energia odnawialna to w ostatnich latach dość gorący temat. Wydawać by się mogło, że wiemy na jej temat już całkiem sporo, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że słońce to tzw. czyste źródło energii. W praktyce oznacza to, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, takich jak np. siarka. Być może właśnie dlatego energia słoneczna jest tak bardzo lubiana pod każdą szerokością geograficzną. Energia ta pozwala bowiem krajom na uzależnienie się od innych w kwestii zaspokajania potrzeb energetycznych. Co więcej, w porównaniu do innych systemów energetycznych, energia słoneczna nie wymaga zastosowania zaawansowanej technologii, by móc z niej w ogóle korzystać - dba o to fotowoltaika. Upraszczając, energię słoneczną możemy zainstalować nawet u siebie w domu, wystarczy, że zamontujemy kolektory słoneczne, które w prosty sposób zamienią energię słoneczną na ciepło i prąd w naszym mieszkaniu. To banalne zadanie, które może w wyraźny sposób przyczynić się do dużych dla nas oszczędności.
Spore dofinansowanie na takie instalacje jest
Energia odnawialna, to przyszłość. Dostrzegła to nie tylko Unia Europejska mocno akcentując potrzebę odejścia od węgla, jako paliwa wytwarzającego energię elektryczną, ale i polski rząd. Najpierw było powołanie do życia ministerstwa klimatu i środowiska. Później rozpoczęto rozmowy - w tym z górniczymi związkami zawodowymi - w sprawie odejścia Polski od wydobycia węgla kamiennego. A teraz decyzja o stworzeniu stanowiska specjalnego pełnomocnika do spraw Odnawialnych Źródeł Energii, koordynującego różne programy wsparcia dla osób, które budują na przykład kolektory słoneczne. Spore dofinansowanie na takie instalacje jest doskonałą zachętą do działania. Akcje informacyjne dowodzące, że fotowoltaika jest najlepszym rozwiązaniem dla pozyskiwania dodatkowej energii, już odnoszą sukcesy. Udział energii odnawialnej w bilansie polskiego systemu energetycznego jest coraz większy i już przekroczył 10 procent. A dodatkowo zapowiedzi budowy m.in. na Bałtyku farm elektrowni wiatrowych, niebawem sprawi, że ten udział będzie bardzo szybko rósł. W interesie obywateli i środowiska naturalnego.